Suur probleem palgaga.

  • rainer
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25069 lisas rainer
Suur probleem palgaga. lisas rainer
Juhtus selline asi, et olen ühes firmas tööl ja katseajaga. Tahtsin sealt ära minna sest palkadega jamati. Kolm päeva teatasin ette et lahkun, ülemus ütles et mis siis ikka, aga mine. nüüdseks on kaks nädalat möödas ja ei ole saanud lõpp palka ja ülemus ks ei vasta kõnedele või siis on levist väljas. Ja teine asi on see, et ma olen küll ametlikult seal, kuid töölepingule pole ma alla kirjutanud, ma pole seda isegi näinud. Et kas siin on inimesi kes saaksid mind selle probleemiga aidata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rainer
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25070 lisas rainer
Vastas rainer teemas Suur probleem palgaga.
Muide ma töötasin ehituse peal, ja iga kuu ta maksis mulle arvele 2700 krooni, ülejäänud käest kätte.. see on päris naeruväärne et ehitaja ametlik palk on 2700, arvestades veel seda ka et ma ei ole lepingut isegi näinud ega alla kirjutanud kuskile... mõistatuseks ongi siis see, et kuidas ma saan siis ametlikult tööl olla ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • e
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25071 lisas e
Vastas e teemas Suur probleem palgaga.
kuigi sul pole kirjalikku lepingut siis ka suusõnaline sul kehtib õnneks on sull see kanne kontole mis viitab töö tegemisele, nüü oota veel ja anna asi tööinspektsiooni sest iga viivitatud päev annab viivist juurde

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25072 lisas Merle
Vastas Merle teemas Suur probleem palgaga.
kahjuks on tihti nii, et enam töövaidluskomisjonita hakkama ei saa, kui ei sõlmita korrektset töölepingut. kui tööandja ei taha maksta korralikult makse, siis ühel hetkel on käes aeg, kus ta ei soovi töötajale maksata ka suusõnaliselt kokkulepitud palka või palgalisa ametlikule palgale.

nagu ma aru saan, sa ei esitanud kirjalikku lahkumisavaldust? sa tetasid sellest suuliselt?

nüüd võib tekkida selline olukord, kus tööandja väänab sulle tööluusi kaela...

lahkumisavaldus (katseajal) tuleb esitada kirjalikult kolm päeva ette ja kahes eksemplaris. ühelele tuleb võtta tööandja allkiri, mis jääb sulle endale.

ka töövaidluskomisjonile on sul tarvis võimalikult palju tõendeid koguda.
loevad ikka kindlad faktid - niisama nilja silma all öeldud sõnad ei maksa midagi, neid on raske tõendada.

kui tööandja keeldub avaldust vastu võtmast, tuleb saata see tähitud postiga. ja nii tuleb teha iga vajaliku dokumendi ja kirjaga.

fakt, et töölepingut pole, on loomulikult halb, kuid töötaja tööle lubamine võrdub töölepingu sõlmimisega. ja palgasaamist tõendab konto väljavõte.
lisaks töölepingule on vajalik allkirjastada ka ametijuhend, sisekorraeeskirjad ja sinul ehitajana ka ilmselt tööohtuse pool ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rainerile
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25075 lisas rainerile
Vastas rainerile teemas Suur probleem palgaga.
Ega sa ilma töövaidluskomisjonita ikka toime ei tule. Kurb on see, et töötaja tahab tööd teha, palka on ju ka nagu vaja, aga siis algavad tööandja poolsed veiderdamised. kahju, et töötajatesse niiviisis suhtutakse...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.