mis toimub ja miks toimub?

  • hämmeldunu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25076 lisas hämmeldunu
mis toimub ja miks toimub? lisas hämmeldunu
Lugedes siinseid probleeme olen sügavalt hämmeldunud. Töötaja asub tööle ja siis selgub, et ei sõlmita töölepingut kirjalikult, ei maksta palka õigeaegselt välja jne. Töötaja tahab tööd teha, palka on ju vaja, tööandjal on ka vaja inimesi, kes talle tööd teevad ja kasumit teenivad... Miks on siis tööandjate suhtumine oma inimestesse pehmelt öeldes imalik ja üleolev? Et tegin nüüd heateo, et tööle võtsin ja rohkem pole talle vaja?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25077 lisas kata
Vastas kata teemas mis toimub ja miks toimub?
Ei üldistaks. Normaalseid tööandjaid on ikka sadades rohkem kui selliseid, kellest sina kirjutad.
Lihtsalt inimene, kellel kõik korras, ei tule ju siia kirjutama, kuidas ta alati õigel ajal ja õiges suuruses palka saab ja kuidas temaga õigeaegselt leping sõlmitakse.
Selge see, et jobusid on nii tööandjate kui töötajate hulgas, ühed inimesed kõik. Ja see ei peaks ju kedagi üllatama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25078 lisas Ma
Vastas Ma teemas mis toimub ja miks toimub?
Tubli, olen seda ammu mõelnud, et kuis ikka nii saab. Siin jälgid kogu-aeg seadusi, muudatusi, teed täiendusi, vorbid lisasid jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • katale
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25079 lisas katale
Vastas katale teemas mis toimub ja miks toimub?
Kui Sa arvad, et üldistasin teemat tõstes, siis hea küll, vabandan. Aga see vist ei tähenda, et probleemi üldse ei oleks. Võib- olla et tõesti heades tingimustes töötajad ei kirjuta oma asjadest, kui kõik korras on. Aga kui ei ole? Kelle poole ja kuhu siis peavad need inimesed pöörduma, kes paraku ei ole jobud, lihtsalt sattunud murettekitavasse töökeskkonda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • muretu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25082 lisas muretu
Vastas muretu teemas mis toimub ja miks toimub?
Minu tööandja väga normaalne, ehkki jh ka meil aegajalt paberimajanduses korda pole. Leian, et kui on mõistlik boss ja normaalne töötaja , annab kõik läbi rääkida ja kokku leppida. Ei usu, et on firmasid kus absoluutselt mingeid küsimusi kas töölepingu või raamatupidamisega seoses ei tekisk. Ka tööandjal aegajalt mure kuidas vabaneda töötajast kes lihtsalt ei taha tööd teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • w
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25085 lisas w
Vastas w teemas mis toimub ja miks toimub?
Muretu, on t;;tajaid kes mitte ainult ei taha teha t;;d vaid pidevalt veavad tooandjat alt, joovad, luusivad. Alles sai valjaoppe ja siis saada minema, sest kasu ei mida. Tooandja omavoli on minu tuttavatel lopetanud Tooinspektsioon. *vabandan, tappidega tahed on kuhugi kadunud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25087 lisas Merle
Vastas Merle teemas mis toimub ja miks toimub?
üldjuhul tulevad inimesed siia ikkagi nõu küsima. ja miks juhtub nii, et ta siia foorumisse nõu küsima tuleb?
selle pärast, et ta ei tea oma õigusi.
ja kui tööandja on jätnud töötaja palgata, siis millise raha eest läheb ta nõu küsima juristilt?

ma olen uurinud, TVK-s ei ole tasuta nõustamist. TI kohta ei oska täpselt öelda.

ja nagu siin tõdema peab, on neid tööandjaid palju, kes annavad põhjust inimesel siit abi otsida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merlele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25098 lisas Merlele
Vastas Merlele teemas mis toimub ja miks toimub?
Tööinspektsiooni juristi konsultatsioon on küll tasuta. Tallinna TI- st saab isegi telefoni teel nõu küsida.
Kahju on, et on tööandjaid, kelle pärast on töötajad mures ja otsivad abi, kuna nendega on halvasti ümber käidud. Mida muidu arvata väljamaksmata palkadest, sõlmimata töölepingutest, katseaja lõpetamisest a la "nägu ei meeldinud" jne. Kui elementaarsed tingimused oleksid tööandja poolt täidetud, oleks mures töötajaid ka vähem ja nad teeksid rõõmuga oma tööandjale tööd. Ehk siis oleks ka tööandjate poolt vähem kaebust, et töötajad ei viitsi midagi jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.