lõpparve tähtaeg

  • kober
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25122 lisas kober
lõpparve tähtaeg lisas kober
Tööleping lõpetati 1.novembril, oktoobri palk kanti 7. novembril, lõpparvet ei paista siiani kuskilt, s.t kasutamata jäänud puhkuse raha? Teada on ka firma kehv majanduslik seis, milline peaks minu käitumine olema

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25124 lisas Maie
Vastas Maie teemas lõpparve tähtaeg
Kõige õigem on muidugi minna tööndja juurde ja küsida milles asi? Juhul kui tõesti on puhkuse hüvitus maksmata võib tööandjale öelda,et Töövaidluskomisjoni kaudu tuleb neil maksta iga hilinenud päeva eest keskmist töötasu ehk see mõjub ja saad raha kätte. Jõudu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25147 lisas Piret
Vastas Piret teemas lõpparve tähtaeg
Minu isiklik kogemus on selline (analoogse situatsiooni puhul), et ei ole soovitav anda tööandjale lisatähtaega lõpparve maksmiseks, sest soovi korral saada viivitamise eest hüvitist keskmise päevapalga ulatuses, arvestab töövaidluskomisjon töötaja sellekohast vastutulekut, vähemalt ei tohiks töötaja tunnistada uue tähtaja andmist ega tohiks tõendina kasutatavana paberile sellekohast märget jääda. Minu puhul töövaidluskomisjon arvestas kokkulepet maksmistähtaja pikendamise suhtes, st nende päevade võõra vähem sain hüvitist. Tööandjale peaks muidugi meili saatma või helistama tuletades meelde lõpparve maksmise kohustust ja anda mõista, et kavatsete TVkomisjoni pöörduda. Tegelikult, mida kauem TA viivitab, seda parem. Kuni kuupalga ulatuses on võimalik hüvitist saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piret, veel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 8 kuud tagasi #25149 lisas Piret, veel
Vastas Piret, veel teemas lõpparve tähtaeg
... lisan täpsustavalt, teile on ära makstud palk, kuid puhkusehüvitis on maksmata, st et lõpparve on tasutud osaliselt, mis võrdsustatakse lõpparve kinnipidamisega. Nii et lisaks saamata puhkusekompensatsioonile jookseb teil viivis keskmise päeva palga ulatuses iga viivitatud päeva eest, kui vaid vaevute seda töövaidluskomisjoni kaudu sisse nõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.