Tööandja ei anna tõendit

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26243 lisas mari
Vastas mari teemas Tööandja ei anna tõendit
Tööandja tõend vajalik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26244 lisas hiir
Vastas hiir teemas Tööandja ei anna tõendit
Kardan, et see tõend sind siinkohal ei aita, sest niipalju kui mina tean, tahab töötukassa saada hoopis teist tõendit - nimelt tõendit "Makstud tasud ja kinnipeetud töötuskindlustusmaksed" ja see aruanne sisaldab küll teistsugust informatsiooni kui see, mida Hanza.neti kaudu kätte saab. Lisaks ka asjaolu, et töötukassa tahab infot tekkepõhiselt, maksuamet aga väljamaksupõhiselt. Seega ei ole need kaks aruannet kuidagi omavahel võrreldavad.


Aga töötukassa kodulehel on selline info KKK all:
- Kas tööandjat saab töötuskindlustusmaksete tõendi esitamata jätmise pärast karistada?

Tõendi väljastamata jätmine on tõlgendatav väärteona ning vastutus selle eest on sätestatud maksukorralduse seaduse § 159. Nimetatud paragrahv sätestab, et maksumaksjale tehtud väljamaksetelt kinnipeetud või tasutud maksu kohta tõendi väljastamata jätmise eest, kui selline kohustus on väljamakse tegijale pandud seadusega, karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 7000 krooni.

Maksukorralduse seaduse § 162 kohaselt on nimetatud väärteo kohtuväline menetleja Maksuamet või tema kohalik asutus.

Kui tööandja keeldub tõendi väljastamisest või töötaja taotlusele ei vasta, võib töötaja esitada väärteoteate Maksuametile väärteomenetluse algatamiseks. Eelnevalt võiks töötaja esitada tööandjale kirjaliku taotluse eelnimetatud tõendi väljastamiseks, andes tööandjale selleks mõistliku tähtaja.

Võibolla oskab töötukassa sind pisut aidata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26245 lisas Kalev
Vastas Kalev teemas Tööandja ei anna tõendit
Aga e-maksuametist prinditud paberil on tööandjalt mulle arvestatud brutotasud ja neilt makstud töötuskindlustusmaksed (sh tulumaks) kuude lõikes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26246 lisas Kalev
Vastas Kalev teemas Tööandja ei anna tõendit
...kuidas see siis ei sobi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26249 lisas Kalev
Vastas Kalev teemas Tööandja ei anna tõendit
Ehk on sellest infost kasu ka teistele, kel sama küsimus:

Helistasin Töötukassasse ja proua ütles mulle, et kui ma ei saa tööandjalt tõendit, siis ta võtab selle ise maksuametist - pole vaja ühte põgenevat tööandjat taga ajada. Selle tõttu ma töötuskindlustushüvitisest ilma ei jää :)
Aitäh kaasamõtlemast!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26250 lisas hiir
Vastas hiir teemas Tööandja ei anna tõendit
Töötukassa tahab sellist aruannet: www.tootukassa.ee/index_bin.php?action=R...oendi%20vorm1(t).pdf

Esiteks küsitakse siin sellist infot, mida minu meelest maksuamet ei tea - ehk infot puhkusetasude kohta jms.

Teiseks - töötukassa tahab seda infot tekkepõhiselt (ehk - nt jaanuari töötasu ja puhkus, maksud ainult jaanuari töötasult, veebruari töötasu ja puhkus, maksud ainult sellelt jne). Maksuametile esitatakse andmeid väljamaksupõhiselt (ehk jaanuri VÄLJA MAKSTUD tasud - tavaliselt detsembri palk, aga võib ka sisaldada jaanuari puhkustasu näiteks jms - ka maksud on nendelt tasudelt). Maksuameti tõendi järgi ei ole võimalik tõestada, mis kuu töötasud on deklareeritud, ehk nende kahe aruande info ei ole võrreldav.

Vast on veel põhjuseid, aga need oleksid esimesed, mis pähe kargavad...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26251 lisas hiir
Vastas hiir teemas Tööandja ei anna tõendit
Väga hea, et asi lahenes!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26252 lisas hiir
Vastas hiir teemas Tööandja ei anna tõendit
Ja veel - tahaks ka, et sellised kiuslikud tööandjad saaksid ka oma tegude pärast karistatud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26255 lisas Kalev
Vastas Kalev teemas Tööandja ei anna tõendit
Aitäh, hiir - hea, et on häid inimesi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.