praktikakoht + palk?

  • merci
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26364 lisas merci
praktikakoht + palk? lisas merci
Tere! Sooviks teada kui suur peaks olema praktikandi palk, kes teeb näiteks lihtsamaid raamatupidaja assistendi töid - dokumentide sorteerimine, andmete sisestamine arvutisse jne. Lähen esimest korda praktikale, aga ei tea õiget tasu küsida, kardan, et liiga palju küsides ei saagi kuhugi , kuigi kooli jaoks on vaja minna ja ka ise tahaks hakata ametit õppima. Veel tahaks teada, et kui kaua võib ettevõttes üldse praktikal olla? Sooviks peale koolis nõutavat praktikaaja lõppu edasi töötada. TLSis praktika kohta küll mingeid peatükke ei leidnud.

PS. Kui kellegil on selleks suveks (Tartus), mõnda raamatupidamisega seonduvat praktikakohta pakkuda, siis oleks tore kui jätaksite oma kontaktandmed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26365 lisas vastus
Vastas vastus teemas praktikakoht + palk?
4 kuud on tavaline praktikaaeg. Mingi 5000-6000 bruto oleks normaalne küsida - muidugi oleneb ettevõttest väga palju!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merci
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26368 lisas merci
Vastas merci teemas praktikakoht + palk?
nii palju? ise loodaks miinimumpalga kätte saada. mul oleks see praktika teha kooli jaoks, kestvusega ~2 kuud, aga kindlasti tahaks peale seda ka edasi töötada või praktiseerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26372 lisas Ma
Vastas Ma teemas praktikakoht + palk?
Tahta võib ju paljugi. Reeglina praktika aja eest tasu ei maksta,v.a. kui tõesti on väga vaja näiteks puuduvat töötajat asendada. Kõik oleneb tööandja vajadustest ja võimalustest, mitte teie tahtmistest.Juba praktikakoha leidmine on pea-aegu võimatu...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merci
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26377 lisas merci
Vastas merci teemas praktikakoht + palk?
Huvitav, mul on jällegi teistsugune informatsioon. Olen paarist ettevõttest küsinud (ja ka foorumitest teiste teemasid lugenud) kas praktika eest makstakse või mitte ja enamus vastuseid on siiski jaatavad. Koha leidmisega probleeme ei ole, endal üks koht leitud, kuhu kindlasti saan minna, aga tahaks leida paremat, sest koolis on vaja aruanne ka kirjutada, aga see ettevõtte on nii vähe tegutsenud, et raske on nõutavat mahtu täis kirjutada - infot on liiga vähe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sass
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26379 lisas sass
Vastas sass teemas praktikakoht + palk?
Töötan eesti mõistes väga suures ettevõttes ja mina küll ei vaevu praktikante võtma, sorry! Nendega on alati jama ja sekeldust. Kui ka võtan praktikandi, siis tasu talle küll ei maksa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26380 lisas Maie
Vastas Maie teemas praktikakoht + palk?
Peab jälle toonitama,et oleneb tööandjast,kas maksab või ei maksa. Praktikandile ei pea maksma, aga kindlasti enamus tööandjaid on mõistlikud ja maksavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Prax
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26381 lisas Prax
Vastas Prax teemas praktikakoht + palk?
Kui ise praktikal olin,kästi suu n.ö rahast pyhtax pyhkida.Kuid oiglane oleks olnud ja on praegugi praktika eest maksta,sest minu meelest praktikandid teevad sama palju tööd,kui tavaline töötaja.Koik oleneb jah kahjux tööandjast.Moned annvad hiljem kinkekaardi voi muid asju.Oleneb mis poes voi asutuses töötada...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merci
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26382 lisas merci
Vastas merci teemas praktikakoht + palk?
sass, miks nii negatiivselt? Äkki pole lihtsalt praktikandiga vedanud või oled neilt liiga palju oodanud. Õnneks leidub ka selliseid ettevõtteid, kes hea meelega praktikante võtavad ja endale potensiaalseid töötajaid koolitavad.
Vastuse oma küsimustele sain, nii et tänud vastukaja eest;)
Praktikal üritan kõik maksimaalselt hästi teha, saab siis palka või ei. Lähen praktikale selle mõttega, et ametioskuseid omandada, mitte sellepärast, et praktika tehtud saaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26383 lisas Ma
Vastas Ma teemas praktikakoht + palk?
Kohta on minuarvates raske leida sel lihtsal põhjusel, et tööandja ei soovi levitada infi töö iseloomu, majandusnäitajate, töötasude, klientuuri jne. osas. Asi väga lihtne. Olen vahest asjaga tegelenud,kuid nn. kasu pole saanud. Asi on ikka väga väsitav, aeganõudev ja tülikas. olen isegi kätte võtnud ja tema asemel töö ära teinud, et saaks rahu.Kuna oma laps samuti õpin, saan kõigist aru, kuid sundida ei saa keegi. Seda enam ei ole midagi valida ja soovida, pea-asi et saaksite praktika tehtud. Edu...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.