Tööraamatu rikkumine tööandja poolt jne. palju ebameeldivusi

  • kannatlik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26460 lisas kannatlik
Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.
Lugu järgmine tööraamat saadeti tähitud postiga.26,01,06.a. Aga lõpp kuupäev oli võetud ei tea kust...21.01.06.a.! Kas nüüd kehtib edasi eel toodud TL §119lg1 seadus. Tegelik viimane tööpäev oli 05.01.2006.a. Lahkumis avaldus tähitkirjana saadetud 02.01.06.a Paras pudru ja kapsada. Tööandja antud avaldusel pole postis järel käinud.jne ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26466 lisas Maie
See on tõesti paras pudru ja kapsad. Hakkame pihta avaldusest. Kas oli enne kokku lepitud,et saadate postiga? Kas tööandja oli nõus selle kuupäevaga töölepingu lõpetama nagu küsisid,äkki kirjutas avaldusele peale,et leping lõpetatakse 1 kuu möödumisel? Kas andsid oma nõusoleku,et tööraamat saadetakse postiga? Kui lahkumisavalduse saatsid tähitud kirjaga ,siis postiljon viib selle ju kohale,mis tähendab,et tööandja ei ole järel käinud? Vot nii palju on küsimusi,ei oska praegu midagi tarka kosta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kannatlik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26467 lisas kannatlik
Nii on, et katseaeg (lõppes kusagil veeb.), saatsin avalduse faksiga enne teatasin et saadan ja ütlesin, et panen ka täht kirjaga. Seda ka tegin samal päeval 02.01.2006.a. siis peaks viimane tööpäev olema 05.01.06.a.
Andsin nõusoleku, et tööraamat postiga saata. Aga tema on pannud viimase tp. 21.01.06.a. Ja saadetise sain kätte 26.01.2006.a.Ning lõpetanud lepingu ühepoolselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26468 lisas Maie
Kas avalduses kirjutasid konkreetselt,et tahad töölepingut lõpetada 05.jaanuaril? Kui nii, siis pead ikkagi võtma tööandjaga ühendust ja küsima,miks on viimaseks tööpäevaks pandud 21.01.ja millise §-ga tööleping lõpetatud on?
On ikka paras sobla-jobla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kannataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26475 lisas kannataja
Just nii .Palun mind vabastada töölt katseajal alates 02.01.2006. Seega 05.01.06 oli viimane tööpäev, või ei arvestata viimase 3 päeva töötasu.
Tegelikult on asi juba töövaidluses.Tahaks teada, et kui ta pani vale kuupäeva, kui kaua mul on siis õigust nõuda tööraamatu kinnipidamise eest ja kas rikkumine ka sinna hulka kuulub. Vast sai õieti sõnastatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26476 lisas Maie
Praeguse järgi tuleb välja ,et Sa küsisid avalduses nagu juba 02.jaanuarist tahad vaba olla. Minu mõistus kippub juba tõrkuma. Kas on tööandjaga vesteldud,miks on töölepingu lõpetamise kuupäev siis 21.jaanuar pandud kui tegelikult üldse tööl ei olnud? Annan alla!
Ei riski praegu öelda kuidas rikkumisega on kui ei tea täpsemalt töölepingu lõpetamise kuupäevade ja nende põhjuste kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kertsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26478 lisas kertsu
Kui mingi probleem tööandjaga, siis normaalne
töötaja ikka läheb oma huve silmas pidades tööandja kontorisse ja katsub asjasse selgust
saada mitte ei jookse kohe tööinspektsiooni
ega kergita küsimusi foorumis.
Igal probleemil on ju mitu tahku ja kui sa isegi täpselt ei tea miks ja kuidas, mis nõu siis sulle osatakse anda.
MINE ISE TÖÖANDJA JUURDE KOHAPEALE.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kannatlik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26479 lisas kannatlik
Tööandjaga lugu nii, helistaseime teise töötajaga (ka tema lahkus, saatis 27.12.2005.a.lahkumise päevaks märgiti 24.01.06.a veel absurdsem) avalduse lahkumisega katseajaal)ei arvestatud. Et tuleme Tallinna (töökoht Tartu) klaarime asjad ära. Ütles, et tuleb ise ja et Tallinna kpl. üldse suletud pole mõtet sõita. Töövaidlusesse ka ei ilmunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • R.R.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26490 lisas R.R.
kulla ketsu, kui inimese jaoks oleks asi lihtne ja selge, siis ta ei püstitagi küsimust foorumis.
ka mina panin oma küsimuse foorumisse, sest olen nõutu. olen käinud firmas kohapeal, olen kirjutanud, helistanud ja saatnud sms-e. kui tööandja väldib, siis ei tea teada ka kusagil valvata.
ja sellesks, et saada kuulda (lugeda) kolmandate ja erapooletute arvamusi või nõuannet, pannakse küsimus siia, sest see on foorum ja siin arutletakse palga ja sellega seotud teemade üle. ja alles siis, kui muid võimalusi ei ole, minnakse ametliku avaldusega töövaidlusorganisse.
ma väga imetlen neid inimesi, kes siin kaasa mõtlevad. palju tänu teile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • R.R.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26491 lisas R.R.
vabandust, kertsu, kirjutasin nime valesti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.