Töötasu kinnipidamine tööandja poolt

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29372 lisas Veiko
Kuna soovin lahkuda firmast,andsin avalduse 11 okt. lahkumistähtajaga 23 okt. Täna siis helistati mulle ja öeldi, et nad peavad mu palgast kinni nelja kuu keskmise tasu, kolme nädala eest, mis jääb puudu lahkumisest etteteatamise kuulisest tähtajast. Peale avalduse üleandmist möödunud nädala jooksul, pole nad mulle aga tööd taganud. Kas on siis reaalne, et nad peavad kinni tasu kolme nädala eest, millest ma võibolla poole pean ma istuma kodus, tööd saamata??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29373 lisas Maie
Selliste asjade kinnipidamine käib kas töötaja nõusolekul või läbi töövaidluskomisjoni,mitte nii,et tööandja lihtsalt peab kinni.
Juhul kui tööandja ei kindlusta tööga võib töötaja anda avalduse,et tööandja ei täida töölepingu tingimusi ja palun minu tööleping lõpetada nüüd juba 5 päeva pärast TLS § 82 alusel ja sel juhul maksab tööandja 2 kuu keskmise palga ulatuses hüvitust vot nii on lood!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29374 lisas imelik
Sellistel puhkudel tuleb alati teha avaldus kahes eksemplaris, üks siis endale kuhu tööandja on peale märkinud oma nõusoleku/või miskit muud..., sellel samal päeval kui avalduse üle annad.

Ilma sinu kirjaliku nõusolekuta ei tohi tööandja midagi kinnipidada. Nõuda saab aga ilma sinu nõusolekuta ainult läbi töövaidlusorgani.

Ei sa mina ikka aru miks püütakse inimesi vägisi kinni hoida!!! eriti veel siis kui tööd pole anda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29375 lisas Veiko
Tundub et selle firma põhimõtteks ongi, kas kinni hoida või kuidagi töötajat petta, sest palgapäevaks on seatud järgneva kuu 25 kuupäev - st et teenid 2-he kuu palga ette, et siis lahkudes oleks lihtne see välja maksmata jätta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29383 lisas Veiko
Tekkisd siis veel mõningad küsimused,millele loodan teit seletusi.
Nimelt öeldi mulle täna,et reedel so 20.10 saabub tagsi juhataja ja tuleb nendepoolne jurist, et arutada mu lõpparve kinnipidamist,kuidas ma nüüd siis käituma peaksin, kui minu avalduse alusel, peaksid meie töösuhted lõppema alates 23.10 ,mis on esmaspäev. Kas ma lõpparve ja tööraamatu peaksin saama 22.10 mis on siis nagu viimane nn. tööpäev ning pühapäev või peaks ma saama oma dokumendid ja lõpparve reedel??????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29390 lisas Maie
Juhul kui avaldus oli krjutatud tekstiga, lõpetada tööleping alates 23.10-st siis minu arusaamise järgi peaks olema viimane tööpäev 20.10 s.t. reedel. Söna alates tekitab natuke segadust,meie oleme soovitanud teksti, palun lõpetada minu tööleping 20.oktoobril,siis on konkreetne päev paigas. Praegusel juhul on minu arvamus,et 20. on viimane tööpäev ja peaks rahad ja tööraamatu kätte saama.
Ootame veel arvamusi,et asi selgem oleks!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29396 lisas Veiko
...veel küsimuseks, et kas pean oma vana avalduse tagasi saama, kui tekib soov veidi teist laadi avaldus anda????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29399 lisas Maie
Ma ei taba praegu mõtet,miks tagasi, millist teist laadi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29400 lisas Veiko
Kuna tööandja rikub töölepingut, siis mõtlesin, et saadan veel avalduse sellekohta, mis peaks mind vabastama töökohustustest 5 päevaga!!! Nüüd ongi küsimus, et kas see teine avaldus jääks segama mingil määral????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29401 lisas Maie
Juhul kui uue avalduse teed selle TLS § 82 peale vaevalt siis boss sulle eelmist avaldust tagasi annab,aga seda võid kindlasti mainida,et lähed töövaidlusse ja teed seal avalduse,et tööandja tööga ei varusta ja ära ka ei lase, huvitav mida tema jurist siis selle peale kostab. Uue avalduse võid anda küll,eks siis ole näha mis edasi toimuma hakkab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.