kas selline asi on töölepinugsse sisse lubatud panna?

  • triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22491 lisas triin
Lisaks käesoleva töölepingu p. 2.2 nimetatule on Töötaja kohustatud täitma erikorralduseta ülesandeid, mis tulenevad töö iseloomust või töö üldisest käigust, samuti õigeaegselt ja täpselt täitma kõikide otseste ülemuste poolt antud seaduslikke ülesandeid ja korraldusi, sealhulgas ühekordseid ülesandeid, millised on antud Tööandja huvides, vaatamata sellele , kas need kuuluvad Töötaja otseste tööülesannete hulka või mitte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22493 lisas Elle
Julgen kahelda ,kui Töötaja sellise lepinguga töövaidluskomisjoni läheks tuleks Tööandjal seda töölepingut tublisti kohendada,eriti need ühekordsed ülesanded.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22497 lisas k
Kui näiteks sekretäril palutakse enne tööle minekut tuua lillepoest lilled, siis on see pigem teene või visata arved posti, kui koduteele jääb postkast ette. Ei saa ju töökohustusi peensusteni lahti kirjutada ja kui selliseid "ühekordseid" tekib liialt palju, siis võiks hakata palga tõstmisest rääkima. Loomulikult on asjad ka erinevad. Minu tööülesannete hulka ei kuulu ka paljundamine, aga mõne paberi paljundamise pärast päevas ei maksa veel lärmi lüüa ja seda siia arutlusse tuua. Kui juba TL sõlmimisel on asju, mis ei meeldi, siis pole ju mõtet sinna tööle minna, kui punkte lahti rääkida ei anna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22498 lisas Kata
vaatamata sellele , kas need kuuluvad Töötaja otseste tööülesannete hulka või mitte. See lause on küll pisut liiast. Päris nii ju ei saa. Et olen koristajaks tööle võetud aga pean raamatupidamist tegema. Aga eelnev jutt on küll loomulik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22499 lisas m
arusaamatu miks peab tööandja panea sellist punkti töölepingusse...see on töölepingu seaduses kõik olemas ja juhul kui töötaja ei täida ametijuhendis täidetud ülesandeid, siis võib tööandja mainida seda käskkirjas või noomituses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K to Kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22500 lisas K to Kata
Kuidas saad sina aru lausest või õigemini osast, et... mis tulenevad töö iseloomust. Koristamine ja raamatupidamine on kaks iseasja, vähemalt mulle, kuid koristamise puhul - näitks osteti fuajeese 2 uut toataime, kes neid peaks kastma, kas tööandja?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K veelkord
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22501 lisas K veelkord
Täpsustan:
Asutuses on iga töötaja kabinetis nö isiklikud toataimed, mida kastab-hooldab töötaja ise. Nüüd osteti fuajeesse 2 toataime nö firmale. Koristaja tööle võtmise ajal neid ei olnud ja seega puudus vajadus ka ametijuhendis lillede kastmist ära märkida. Kas sa arvad, et mõtekam on teha Tl lisa selle paari minuti pärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22502 lisas Kata
Ei loomulikult. Minagi seda silmas pean. Olete min uarvamusest valesti aru saanud. Ma pidasingi seda silmas, et kõike ei saa ametijuhendi peensusteni kirja panna, vaid selleks ongi tavaks klausel, et töötaja täidab muid tööandja poolt antavaid ühekordseid ülesandeid ...... jne. Aga küsija lauses oli sees ka see, et ta justkui peab tegema ka neid töid, mis üldse ei puuduta tema töö valdkonda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K kokkuvõtteks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22504 lisas K kokkuvõtteks
Kõige õigem oleks selliste punktide kohta enne allakirjutamist tööandjalt aru pärida, mida ta täpselt on silmas pidanud, kui sellise punkti TL, ametijuhendisse või sisekorraeeskirjadesse lisas, sest ma usun, et ka tema soovib end millegi eest kaitsta. Nagu mina aru saan on siin ja mujalgi netifoorumites palju neid kelle esimene soovitus pole mitte asjad sirgeks ja lahti rääkida, vaid kohe kaebama minna kas TI või maksuametisse, kuidas "Vaest töötajakest" ikka hirmsasti diskrimineeritakse ja ahistatakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Arvan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #22506 lisas Arvan
et enne lepingule allakirjutamist tuleb ikka asjad lahti rääkida , aga sellised lohisevad tööülesanded on kahtlane värk.ja oma kogemusest tean, et töötaja sai distsiplinaarkaristuse just nende nn. erakorraliste ülesannete täitmatajätmise eest. Tööinspektsioon küll mõistis töötaja õigeks, aga see ei ole lahendus.Tööleping on ju minu oma ja ikka vaatan ja räägin põhjalikult, millele alla kirjutan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.