TL lõpetamine

  • minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23564 lisas minni
TL lõpetamine lisas minni
Kirjutasin mai algul lahkumisavalduse ja põhjuseks oli tööandja poolne TL rikkumine, kolme kuu palk oli mul saamata. Nüüd helistasin ja küsisin, et äkki nad maksaksid lõpuks raha ära, aga tööandja ütles, et tal pole raha. Siis mainisin, et mul ju sellisel juhul need rahad võimalik välja nõuda, selle peale ütles tööandja, et siis ei saa ma midagi. Seda ütles ka veel, et, mis raha sa nõuad, sa rikkusid ise ju korduvalt töölepingut, kuidas, seda ma ei tea. Mida teha sellise tööandjaga, ja kas mul on nüüd õigus lõpparve kinnipidamise eest ka mingit raha nõuda? Vabandan oma kohmaka kirja pärast!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kj
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23565 lisas Kj
Vastas Kj teemas TL lõpetamine
minni, kui ta väidab (see võib olla ka lihtsalt enesekaitse ja soov vastast hirmutada), et ka sina oled TL rikkunud, siis tuleb teil kahel lihtsalt läbi rääkima asuda. Sina pane kirja oma süüdistused, tema omad ja vaata üle, mis ta sulle siis väidab ning siis küsi edasi foorumist või tööinspektsioonist nõu. Üldiselt kui rikkumised on suured, tehakse käskkiri, väiksema puhul noomitus, mis võib olla kirjalik, kuid ei pruugi. Lõpparve kinnipidamise eest on kindlalt õigus nõuda raha

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TERTS
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23567 lisas TERTS
Vastas TERTS teemas TL lõpetamine
Ei no päris nõnda see ka ei käi, et töötaja lahkub töölt kuna palka pole makstud ja selle peale ütleb boss, et sa rikkusid töölepingut. Selliste ülemuste nimed tuleks kuhugi netti riputada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ´Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23579 lisas ´Tsura
Vastas ´Tsura teemas TL lõpetamine
Kirjuta täpsemalt, nii üldise info alusel ei saa aidata. Alustuseks mis § alusel tööleping lõpetati, kas tööraamat anti kätte jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23585 lisas minni
Vastas minni teemas TL lõpetamine
Tööraamatut pole kätte saanud, nii, et ei tea, mis sinna pandi.Mina "taotlesin" TL lõpetamist, kuna tööandja on rikkunud töölepingut, st. ei ole palka maksnud.Minu lahkumisavaldus võeti vastu ja rohkem pole midagi tehtud. Kas see on siis tõesti reaalne, et tööandja ütleb mulle nüüd, et sa rikkusid millalgi eelmise aasta detsembris Töölepingut ja raha ei saa. Pole ma mingit käskkirja ega hoiatust saanud. Olen tõesti segaduses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata8riinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23589 lisas kata8riinu
Vastas kata8riinu teemas TL lõpetamine
TL lõpetamise aluseks olev § peab olema kirjas mitte tööraamatus vaid töölepingus. Kas sa avaldusele tööandja allkirja võtsid, kui selle esitasid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23604 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas TL lõpetamine
Täpsusta, mida avalduses kirjutasid, kas §79 või 82 - omal soovil või tööandjapoolsel töökohustuste rikkumisel. Kas tööandja on sulle kirjutanud ja palunud tööraamatule järele tulla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23605 lisas minni
Vastas minni teemas TL lõpetamine
Vaatasin järele, avaldusse kirjutasin § 82, tööandjapoolne töökohustuste rikkumine siis. Tööraamatule pole palutud järgi tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23608 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas TL lõpetamine
No nii. Kas sul jäi endale ka 1 eksemplar avaldusest, tööandja kinnitusega? Muidu võib tööandja väita, et pole avaldust saanudki ning sina puudud hoopis omavoliliselt töölt. Kas sa 5 etteteatamispäeva töötasid?
Soovitan teha nii: kirjuta tööandjale kiri meeldetuletusega selle kohta, et oled esitanud avalduse töölepingu lõpetamiske §82 alusel. Viimane tööpäev oli x kuupäeval, aga kahjuks ei ole sinu arvelduskontole laekunud kasutamata puhkuse hüvitist, maikuu ja eelnevate kuude töötasu ning 2 kuu hüvitist. samuti küsi, millal võiksid oma tööraamatu kätte saada. Kiri saada tähitud kirjana. Endale jäta kindlasti koopia.
Vaatame, mis tööandja vastab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23611 lisas minni
Vastas minni teemas TL lõpetamine
Aitäh sulle!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.