Kas on rasedus või ei?

  • Noor naine
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18145 lisas Noor naine
Vastas Noor naine teemas Kas on rasedus või ei?
Segi olete läinud?
Mida te kemplete? Kõigepealt soovige rasedale naisele õnne, et ta nii vastutusrikka ja olulise otsuse tegi ja otsustas uue ilmakodaniku kasuks. See on imeline. Tänapäeva noortelt naistelt nõuab niisugune samm suurt julgust, kuna keegi ei toeta ega kaitse nii väga rasedaid. Arvate, et ta on simulant? Aga seda ei märkagi, et ise olete ülemusena sama kasuahne ega toeta naist, kes peab praegu kõige suuremat emotsionaalsemat tuge saama. Mida te materdate sellest naisest? Ise ei ole te sugugi viisakam! Kui tema läheb üle kergemale tööle, siis ei tähenda see nüüd küll seda, et teised talle palga välja teenivad nagu keegi kitsarinnalise mõtlemisviisiga tüüp siin mainis.
Ametlikult võetakse naise rasedus arvele alates 12 rasedusnädalast, enne seda ei tehta seda, kuna see on aeg, millal rasedus võib väga kergelt katkeda (terroriseerige aga rohkem ja olge õnnelikud, kui põhjustate tema raseduse katkemise, sest närvid mängivad olulist rolli), samuti mõtlevad osad naised ümber selle aja jooksul. On terve rida põhjuseid, miks enne arvele ei võeta.
Arvates, et tema simuleerib, olete ise samal ajal kasuahne ja ootate inimeselt seda, milleks te ise tõenäoliselt võimeline oleksite!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Einar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18147 lisas Einar
Vastas Einar teemas Kas on rasedus või ei?
Kallis noor naine!
Lugege minu kiri korralikult läbi ja siis võtke sõna, keegi ei terroriseeri kedagi. Suhtun temasse kui rasedasse naisesse ja eelkõige sellepärast just et ta ei kaotaks oma last. Kuid küsimuse esitasin hoopis millegi muu kohta. Teie ei tunne seda naist, ta on töötanud minu firmas alla aasta ja nii mõndagi on selle aja jooksul juhtunud mis tekitabki minus ebausku. Kuid siiski suhtn temasse mõistvalt, kirja kirjutasin selleks et nõu küsida aga mitte siis alati selle nõu järgi käituda, inimesi on seinast seina ja kuna olen meesterahvas siis ise ei tea seda värki. Keegi ei ole kasuahne, olen naisi tööle alati võtnud teadmisega et ühel päeval võivad nad õelda et on rasedad, see ei ole halb märk vaid pigem hea et inimene mõtleb ka perekonnale, maksan firma poolt oma tötajatele ka toetust, neile kes on lastega kodus. Oleme peresõbralik firma ja see ei ole hälve kui oled noor ema või kui kavatsed rasedaks jääda. Naisi on igasuguseid ja just see naine on selline kes äratab kahtlust. Küsimus ei ole ka selles milline on see naine vaid ikkagi raseduses üleüldiselt. Teised naised kes minu juures töötavad äratasidki minus esmase huvi tema raseduses sest ka nemad on rasedad olnud aga mitte nii nagu see töötaja, teised on toonud tõendi ja peale seda saanud kergema töö, kuid tema nõuab seda esimesest päevast nagu ta oleks teadlik esimesest tunnist et ta on rase. Teeb välja sellise olukorra et täna jäin ja juba homme tean et olen rase.
Tundub et teie olete lihtsalt kibestunud või ei ole teiega inimlikult käitutud raseduse ajal kuid mõelge et mitte kõik tööandjad ei ole löödud ühe puuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18148 lisas Maie
Vastas Maie teemas Kas on rasedus või ei?
Noorele naisele!
Kitsarinnalise mõtteviisiga tüüp ma küll ei ole, olen ise ka rase olnud ja lapsi sünnitanud, kuid pole seda võtnud nagu haigust. Tervislikud eluviisid ei lasegi rasedusel kujuneda haiguseks. Ja teenivad ikka küll teised sellele rasedale palka, kui tema keeldub tööülesannetest, mille peavad ju teised ära tegema. Seadusega on paika pandud rasedatele soodustused ja arst määrab iga raseduse individuaalsed erivajadused. Lugege veelkord Einari esimest ja viimast kirja ning võiksite oma viimase kirjarea pärast temalt vabandust paluda!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • noor naine
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18155 lisas noor naine
Vastas noor naine teemas Kas on rasedus või ei?
Tsiteerin Einarit: "Kuid kuna tal puudub vastav tõend siis sooviksin ise kontrollida kas tema ütlused peavad paika, hakkab juba ebausk tekkima ja varsti kui kõhtu näha ei hakka olema ütleb ta kindlasti et oli raseduse katkemine. Veel puuduks siis see et ta süüdistaks siis tööandjat ... "
Juba teise inimese eest ette ära otsustamine, kuidas ta käitub, mida ütleb. Ja kus sa sellega, kui peaks veel veidi süüd ka tundma teise raseduse katkemise pärast!!!
"Ega rasedus pole mõni haigus". See väljend on viimase aja meelislause, mida igal sammul korrutatakse. Öäk. Minu ihuarst ütles mõni aeg tagasi, et ärgu ma niiväga kippugu sünnitanud naistele oma raseduse probleemidest rääkima, sest iga inimese raseduse kulg on individuaalne ja eriti need, kes selle vägiteoga juba maha saanud, kipuvad end iroonilisel moel alati tugevamaks pidama järeltulevatest sünnitajatest. Tõepoolest kogen seda igal sammul väljaspool töökeskkonda. Aga mina ja kibestunud? Vastupidi, ma ilkusin siia vahele, sest tahtsin peegeldada teie kibestumust. Kahjuks ebaõnnestunult. Mind on elu ehk tänamatult paljugi soosinud. Einar väidab, et minuga ehk halvasti olla käitutud? Olen tõepoolest rase. Rasedust kuulutasin teise raseduskuu lõpul. Tõendit ei ole minult keegi nõudnud, see oodatakse ära. Minu otsene boss on naine - kahe lapse ema, palju kordi töötajate poolt petta saanud, kuid ei lasku sellegipoolest ennatlikesse järeldustesse. Ta on intelligentne alla 30 a naine, kes pöördub vajadusel juristi poole, et käituda kooskõlas seadusega. Ta ajab äri, on hõivatud ega osale foorumites aja surnukslöömisega seal, kus inimeste taust on see, kellena end välja pakutakse.
Huvitav, kuidas mulle töö juures kõik tingimused palumatagi loodi, kuidas minu pärast rõõmustati ning millisel erilisel moel mind poputatakse terve suure kollektiivi poolt. Tunnen end tõesti hästi oma kollektiivis. Keegi ei osata, et teenib välja minu palga. Vastupidi, mulle hakkab näima, et töötajad minu ümber ei ole ainult raha peal väljas, hellitavad mind, neil pole minu jaoks kahju ja nii hakkan end tasapisi tundma muiduleivasööjana.
Ma ei vabanda kellegi ees.
On tobe, et keegi väidetav tööandja käib kedagi selja taga oma vaatevinklist sildistamas, andmata üldse peategelasel endal võimalust sõna sekka öelda. Ära hala mees siin naistepundis. Pöördu inimese poole, kes sulle asjakohast õigusabi osutab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • KATRIN
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18156 lisas KATRIN
Vastas KATRIN teemas Kas on rasedus või ei?
Kallis Noor Naine!Sa kirjutad maailma parimat teksti!Sulle tuleb au anda,et siia viitsisid vahele kirjutada,olen sinuga 100%nõus!Eriti see egas Rasedus HAIGUS POLE?Vanamutid on ikka haiged küll,eriti jah need, kes ise mõne 20aastat tagasi sünnitanud,põhi jutt "ähhh",mina käisin küll kuni sünnituseni tööl,mis sul viga,kuidas sa ei jaksa. Sa pead ka enast liigutama,kuidas sa nii veel sünnitama hakkad,kui ennast ei liiguta?jni,jni!!Jube!!Olen ise rase olnud,Ja enamus aja sellest haglas või pidevalt minestades,nuuspiiritus taskus 9-kuud!JA minu töö koht oli ka selline ähhhh mis vingud umbes....!Käiksin ka meeleldi umbes aasta poolteist sellises töökohas ,mis sul ja muretseks juba uue beebi!Oleksin väga õnnelik,see on muide mu peamine takistus,et kui läheksin vanasse töökohta tagasi,plaaniga uuesti rasedaks jääda,siis ma arvan ,et teist korda ma seda SUHTUMIST üle ei elaks!Tõesti,ma nutsin õhtuti patja,kas tõesti on neil kahju,et ma lapse saan??Kuigi ise üliõnnelik ja muide siiamaani!Kõike head ja sellised positiivsed mõtted on alati ok ,ole tubli noor naine,tahaks kohe sinuga jutustada veel,aga see pole siin õige koht!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18162 lisas Maie
Vastas Maie teemas Kas on rasedus või ei?
Te võiksite noore naisega tõesti omaette foorumi üles seada, kuna siin foorumis ei käida aega surnuks löömas, vaid oma tööga seoses probleemidele nõu saamas või jagamas. Pole ma isegi mingi vanamutt, vaid mõni aasta üle kolmekümne ja töökaaslaseid, kes ka rasedaks jäänud paarkümmend näinud, kellest kolme rasedus kujunes teistele töökaaslastele väljakannatamatuks piinaperioodiks.
Kordan veel kord:Seadusega on paika pandud rasedatele soodustused ja arst määrab iga raseduse individuaalsed erivajadused.Seega pole ju selle Einari töötajal mingit muud probleemi, toogu arstilt tõend vajadusest kergemale tööle ja olekski kogu lugu lahendatud. Ju siis ikkagi midagi tema olukorras ei klapi (Einari kirjutistest jääb küll mulje, et ta on hooliv tööandja oma töötajaile),et töötaja ei üritagi ise midagi selleks teha, et oma õigusi kaitsta. Edu Teile Katrin koos noore naisega ja vahelduseks võiksite ka kaasinimeste tasemele langeda, mitte ainult oma ärahellitatud lapsikust demonstreerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • noor naine
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18167 lisas noor naine
Vastas noor naine teemas Kas on rasedus või ei?
Rumal Maie

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18169 lisas Ma
Vastas Ma teemas Kas on rasedus või ei?
Kuidagi ei meeldi mulle NOORE NAISE käitumine.Arvan,et see foorum on rohkem töö-palga-seaduste-maksude teemal arutlemiseks.Keegi ei keela rasestuda,nii et laske käia.Jääge sealjuures viisakateks,sest suhtlemine on ka suur kunst!Mina olen koga-aeg arvestanud MAIE vastustega.Jõudu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • katrin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18173 lisas katrin
Vastas katrin teemas Kas on rasedus või ei?
Rumal tõesti!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Rita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18178 lisas Rita
Vastas Rita teemas Kas on rasedus või ei?
Tere.
Seaduslik alus kergemale tööle rasedana on ainult vastava arsti ettekirjutusega. Kui töötajal seda ei ole siis puudub seaduslik alus. Kõik töösuhted on ju kirjas paberkandjal kui pole must tööline ja nii on ka selle rasedusega. Muide mitte kõiki rasedaid ei määrata kergemale tööle vaid neid kellel on tõesti tervislikud põhjused.
Kui ta pole toonud tõendit raseduse kohta siis sa järelikult ei tea seda seduse silmis.

Lihtne palgatööline Rita.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.