Kas on rasedus või ei?

  • Einar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 nädalat tagasi #18126 lisas Einar
Tere!
Sooviksin teada kas tööandjal on võimalik kontrollida töötaja haiguse või raseduse tõeks pidamist? Tean et paljud arstid kirjutavad lihtsalt haiguslehti välja, kuid töötaja väidab juba kuu aega et ta on rase ja keeldub paljudest tööülessannetest - tõendit tal selle kohta ei ole, kuid inimlikkusest ei saa sundida teda tegema ka raseduse jaoks võimatut. Kuid kuna tal puudub vastav tõend siis sooviksin ise kontrollida kas tema ütlused peavad paika, hakkab juba ebausk tekkima ja varsti kui kõhtu näha ei hakka olema ütleb ta kindlasti et oli raseduse katkemine. Veel puuduks siis see et ta süüdistaks siis tööandjat, sooviksin ennatlikult käituda.
Tema väidab meile rasedust kuu aega, arsti juures käis nädal aega tagasi, arst siis ei osanud õelda (tema väide, võis ju ka õelda et ei ole) kas ta on rase või mitte, kui nüüd arvutada siis millal naine saab aru et ta on rase? Arvan et mitte päris esimesest päevast, arvan et kui ta läks arsti juurde võis olla rasedus üle kuu, kas siis arst oskab õelda jah või ei?
Sooviksin kõigi naiste kommentaare, kahtlustan et meie firmal on tegemist osava simulandiga.
Andke andeks mulle naised kui eksin...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • krissu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 nädalat tagasi #18128 lisas krissu
Vastas krissu teemas Kas on rasedus või ei?
kallis einar!
rasedus ei hakka meil välja paistma ei esimesel ega ka teisel kuul ja naine võis ka 2nädalal aru saad,et on rase ,kuna võis südapaha olla ja oksendada,esimesed tunnused seega!ja rasedus võib välja paistma hakata alles 5kkul mõnel"paksemal"ja isegi peenemal!mina isiklikult olin 50kg ja 165cm pikk suht peenike ja mu oma tädi ei saanud kuu enne sünnitust aru ,et olen rase kuigi viibisime 5tundi ühes ruumis!Ja uurimise kohta vist nii palju,et kui ta soovib kergemat tööd siis palu tuua arstilt tõend kergemele tööle üleviimiseks!kõike head ise ka olen rase!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Einar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18132 lisas Einar
Vastas Einar teemas Kas on rasedus või ei?
Selles see asi ju ongi et ta ei too tõendit, kui oleks tõend ei oleks mul selle vastu midagi et ta rase on ja ma olen siiani ka aksepteerinud tema ütlusi kuid küsimus on kaua veel? Tahaks ikkagi tõendit, see oleks ka teiste töötajate suhtes aus kuna praegu peavad teised tema töö ära tegema kuid palka saavad ühtemoodi. Arvan et teised hakkavad varsti protesti esitama.
Tänan et vastasid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • KRISSU
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18133 lisas KRISSU
Vastas KRISSU teemas Kas on rasedus või ei?
EINARILE!SELLINE LUGU VEEL,ET SELLE PABERI SAAB "VIST"ALLES MINGI TEATUD AJA PÄRAST,VÕIN EKSIDA AGA PEAB OLEMA VIST VÄHEMALT 5NÄDALAT RASE!AGA PALU TÕEND TUUA,SAATE SÜDAMERAHU...!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Evelin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18134 lisas Evelin
Vastas Evelin teemas Kas on rasedus või ei?
EINARILE - siis ei jää sul muud üle kui sellele persoonile selgeks teha et ilma rasedust tõendava dokumendita ei ole tal mingit õigust kergemat tööd nõuda - sest puudub alus. Kui ta tahab kergemat tööd, toogu paber. Kui ta sul juba kuu aega väidab et on rase, peaks olema see rasedus ka tõestatav. EDU SULLE.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Einar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18135 lisas Einar
Vastas Einar teemas Kas on rasedus või ei?
Evelin- tänan sind vastamast, oled minuga ühel arvamusel, kuid tema väidab et läheb alles kuu ajapärast arsti juurde ja siis toob selle paberi. Enne seda ei tea ma siiski kas ta ütlused peavad paika või ei. Selleks ajaks peaks rasedus olema rohkem kui kaks kuud, u.2,5 kuud.
Kui ta ongi rase siis ma ei saa temalt ju võrtset tööd teistega nõuda, lõpuks ongi siis muidu nii, ütleb et tänu minule nüüd kaotas lapse. Sellest inimesest võib kõike oodata, ta koguaeg valetab. Selleks tahakski teada kas mul on võimalik tema juttu ka kontrollida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Einar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18136 lisas Einar
Vastas Einar teemas Kas on rasedus või ei?
Krissu- See 5 nädalat peaks nüüd küll täis olema, kuid mida ei ole on TÕEND.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • krissu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18138 lisas krissu
Vastas krissu teemas Kas on rasedus või ei?
einar,tead on veel olemas selline raseduskaart kus ,see antakse kõikidele rasedatele kes on arvele võetud ja nad peavad ka seda koguaeg kaasas kandma las nätab sulle seda ka see on juba piisav tõend sulle ,et ta on ikka rase!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • krissu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18140 lisas krissu
Vastas krissu teemas Kas on rasedus või ei?
einarile ,ja veel lisaks,et seda juba igaühele ei anta!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18143 lisas Maie
Vastas Maie teemas Kas on rasedus või ei?
Einar! Kuna pean ise pidevalt tuhnima seadustes, siis mina küll pole leidnud sellist seaduse kohta, mis kohustaks tööandjat andma töötajale kergemat tööd paljalt tema sõnadele. Ja kui töötaja ongi rase, siis iseenda ja oma lapse huvides tooks ta ilma tööandja nõudmiseta arstitõendi. Pange ta aga teistega võrdselt tööle, pole aus, kui teised peavad temale palka teenima. Kui ta on rase ja arstitõendi alusel vajab kergemat tööd, alles siis tekib teil kohustus pakkuda kergemat tööd, või kui seda pole pakkuda, siis tööinspektor nõusolekul võib töötaja hoopis koju jääda (lähete töötajale arsti poolt väljastatud dokumendiga Tööinspektsiooni juristi juurde).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.